بايد کوچيک فکر کرد.

بعضی وقتها باید کوچیک فکر کرد. کوچک هم نه. کوچیک. چون کوچیک از کوچک کوچیکتره . چه اگر بزرگ فکر کنی  یه ترس و خوف موهومی سراسر مغزتو اشغال می کنه و هیچ راه فراری هم براش نمی بینی.

آره بعضی وقتها حتما باید کوچیکتر از گنجایش مغزت فکر کنی و بگذاری کار فکر کردن مال بزرگترها باشه و تو نگران تصمیمهای بزرگ سران دنیا نباشی. همین که بدونی خدایی اون بالا سر هست که خودش مراقب همه چیز هست؛ خوبه.

....

اگر هم یه روز یه نفر با یه جمله فکرتو خراب کرد که نکنه تو و همسرت واقعا پدر و مادر خوبی برای پسر کوچولوت نباشی؛ سردت نشه و بغض گلوتو نگیره که حرف ؛ تو این دنیا ارزونه.

....

تیام مامانی ۴ روزه که رو دستها و پاهاش راه می ره. دیگه کمتر زمین می خوره و تعادلشو خوب حفظ می کنه. وقتی هم که می افته خودش برمی گرده عقب عقب و می شینه. بعضی وقتها ادای باباییشو در می آره و رو سجاده دولا می شه و یه چیزایی با خودش می گه.

این شب ها هم می ره مسجد و با مامانی دعا می کنه و کلی دوست برای خودش پیدا کرده. شیرین. ستاره. زهرا. معصومه. کیمیا و اصیبه و چند تای دیگه که اسماشون نمی دونه.

غذا هم همه چیز می خوره از سبزیجات گرفته تا گوشت مرغ و میوه و شیرینی و بستنی و چای و یه بار هم آب پاچه خورد که خیلی هم دوست داشت. البته ناگفته نمونه که تیام مامان دوست داره با تمام اعضای صورتش و دستهاش مزه خوارکیها رو بچشه و بعد از هربار غذا خوردن به یه دوش حمام حسابی نیاز داره.

از بازیها هم دالی کردن و خیلی دوست داره و وقتی اسباب بازیهاشو قایم می کنی زیر یه پتو و یهو درشون می آری خیلی خوشش می آد..... عاشق کارتونه و مثل آدم بزرگها می شینه پای تلویزیون و تماشا می کنه........ با هر اسباب بازی هم بیش از یه ربع بازی نمی کنه و یه وسیله جدید می خواد....... دوست داره ارگ بزنه و مامانی براش حالات موزون !!! اجرا کنه....... موسیقی و آهنگ هم خیلی دوست داره و دستهاشو بالا می کنه و برای خودش می رقصه........  وقتی هم پدرش از سر کار می آد انگاری تمام دنیا رو بهش دادن و با تمام وجود دستها و پاهاشو تکون می ده و بالا پایین می پره....... از آب بازی و حمام کردن هم خیلی خوشش می آد...... از بیرون رفتن و ماشین سواری و خرید هم همینطور..... با همه هم خیلی زود دوست می شه و لبخند می زنه. ....

و خلاصه این که این روزها مامانی دو تا چشم داره دوتا دیگه هم باید قرض کنه و مراقب تیام کوچولوش باشه که از تلویزیون و میز و نرده و کامپیوتر بالا نره و به خودش آسیب نرسونه.

/ 1 نظر / 8 بازدید
نسل سوخته

سلام :) همواره در جمع خوبتان شاد و شادکام باشيد :) کتاب ... تيام کوچولو .. بهترين کتاب در دنياست .. اينطور نيست ؟! ضمنا آنجايی که شما هستيد مرکز کتاب است :)